FYZIOTERAPIE ŽIDLÍKOVÁ s.r.o.

KOMPLEXNÍ FYZIOTERAPEUTICKÉ SLUŽBY

Ordinační hodiny


Pondělí:

Úterý:

Středa:

Čtvrtek:

Pátek:


7:30-12:00 13:00-16:00

7:30-12:00 13:00-16:00

7:30-12:00 13:00-16:00

7:30-12:00 13:00-16:00

7:30-12:30


Adresa:

Oskol 277/12

767 01, Kroměříž

Tel.: +420 739 771 199

fyzioterapieoskol@email.cz

MFK metoda je unikátní fyzioterapeutická metoda propojující znalosti a dovednosti fyzioterapeutů s nejmodernějším počítačovým softwarem. Pro fyzioterapeuta se v metodě MFK stává počítač nedílnou součástí jeho práce. Fyzioterapeut je díky němu schopen nalézt rychlejším a efektivnějším způsobem nejoptimálnější způsob terapie. Počítač ovšem neslouží pouze jako diagnostické zařízení, ale i jako navigátor dalšího postupu léčby.

Jak metoda MFK funguje?

Funguje tak, že nejprve vyšetříme vaše svaly, diagnózu následně vyhodnotíme s využití počítačového programu a nakonec pro Vás navrhneme tu nejvhodnější terapii, kterou Vám můžeme nabídnout a zajistit.

Léčba v souladu s technikou

Podle autorky systému MFK Martiny Končalové princip využití metody spočívá v diagnostických a léčebných znalostech vycházejících z ortopedie, fyzioterapie, neurologie, psychosomatiky, akupunktury i reflexologie. Na základě zjištěných, diagnostikovaných a vyhodnocených dat pomocí našeho speciálního softwaru zvolí terapeut vhodnou léčebnou techniku.

MFK nabízí komplexní řešení

Jedinečnost naší metody spočívá v nahlížení na kondici pacienta jako na celek. Je třeba mít na paměti, že k udržení funkčního pohybového systému, je nutné udržovat pohybový systém v rovnovážném stavu. Problémem klasických fyzioterapeutických metod je jejich nekomplexnost a zaměřování se pouze na konkrétní problém v lidském těle a neodstraňování jeho příčin, které v mnoha případech leží někde jinde. Program MFK je však schopný vyhodnotit velmi rychle příčinu problému v místě vzniku.


MFK metoda MFK metoda MFK metoda

Diagnostika jinak

Počítačový program MFK nám umožňuje zobrazit projekci svalového, kloubního, nervového i vnitřního systému vašeho těla. Během krátké chvilky máme přehled o vašem hybném systému a můžeme znát příčiny a následky akutních i chronických obtíží. Program porovnává nálezy a hodnotí vývoj změn. Můžeme tak dostat ucelenou představu o účincích zvolené terapie.

Terapie šitá na míru

MFK Systém nám umožňuje díky počítačům určit správnou diagnózu a uplatnit vyhovující terapeutické procedury v náležitém pořadí. Terapeut je díky naší aplikaci schopen analyzovat vztahy různých funkčních poruch pacienta. Role digitálního zpracování dat je v nenahraditelná.

Vyšetření v systému MFK obsahuje:

  • Sepsání anamnézy (malého dotazníku)
  • Svalový test celého těla (dle vedení expertním systémem MFK)
  • Počítačový model zátěže svalového systému, míšmího systému, kloubního systému, vnitřních orgánů,...Program historicky porovnává nálezy a hodnotí vývoj změn
  • Náhled na psychosomatické souvislosti
  • Podle aktuálního stavu zvolený typ ošetřšní (v souladu se zjištěnými souvislostmi dle systému MFK)
  • Konečná kontrola vybraných pozic svalového testu (umožňující okamžitou zpětnou vazbu o dosažených změnách)